انواع دستگاه های خشک کن (Dryer)

همانگونه که از اسم دستگاه مشخص است این دستگاه برای خشک کردن محصولات مختلف استفاده می گردد. خشک کن های شرکت فروزان فام فجر تمام استیل بوده و از موتور و گیربکس های با کیفیت و همچنین بلبرینگ های ژاپنی با شاسی آهنی ساخته می شوند.این خشک کن ها بسته به نوع و ظرفیت تولید در سایزهای مختلف موجود می باشند. ظرفیت خشک کردن این دستگاه ها از 100کیلوگرم در ساعت تا 15 تن در ساعت متفاوت است. هم چنین خشک کن های شرکت فروزان فام فجربا داشتن سیستم گردش هوای گرم (Air circulation system) باعث خشک شدن یکنواخت محصول و افزایش کیفیت محصول می گردند تمامی مشخصه های موجود در این خشک کن ها از جمله سرعت خشک کردن ، میزان دما و میزان رطوبت قابل تغییر می باشد و تمامی الکتروموتورها دارای اینورتر دلتا(ژاپن) می باشند. خشک کن ها نسبت به انرژی مصرفی به چهار دسته تقسیم میگردند:


خشک کن های گازی

این نوع خشک کن های شرکت فروزان فام فجر برای خشک کردن محصول از گرمای ایجاد شده توسط مشعل گازی بهره میگیرند که نسبت به ظرفیت تولید می توانند سه لایه، پنج لایه و هفت لایه باشند و دارای سیستم گردش هوای گرم می باشند. این خشک کن ها تمام استیل بوده و موتورها مجهز به اینورتر دلتا (ژاپن) می باشند.

خشک کن های الکتریکی 

این خشک کن ها برای خشک کردن محصول از انژی الکتریکی بهره می گیرند که توسط المنتهای موجود در این خشک کن ها ایجاد می گردد.این خشک کن ها نیز نسبت به ظرفیت تولید می توانند سه لایه، پنج لایه و هفت لایه باشند و دارای سیستم گردش هوای گرم می باشند . این خشک کن ها نیز تمام استیل بوده و موتورها مجهز به اینورتر دلتا(ژاپن) می باشند. 

خشک کن های بخار 

این نوع خشک کن مقرون به صرفه ترین وبهترین نوع خشک کن است که در صورتی که کارخانه تولیدی محصول مجهز به دیگ بخار(Boillew) باشد از این نوع خشک کن استفاده می گردد.این نوع خشک کن ها هم بسته به ظرفیت تولید می توانند سه لایه، پنج لایه و هفت لایه باشند و دارای سیستم گردش هوای گرم می باشند. این خشک کن ها نیز تمام استیل بوده و موتورها مجهز به اینورتر دلتا (ژاپن) می باشند. 

خشک کن های هیبریدی

 این نوع خشک کن ها از 2 یا 3 منبع انرژی به صورت همزمان یا جدا برای خشک کردن محصول بهره می گیرند که قیمت بالاتری نسبت به 3مدل قبلی دارند.مزیت این نوع خشک کن این است که در صورت قطع برق یا گاز یا نقص در سیستم بخار میتوان از دیگر انرژی موجود استفاده کرد. این نوع خشک کن ها هم بسته به ظرفیت تولید می توانند سه لایه، پنج لایه و هفت لایه باشند و دارای سیستم گردش هوای گرم می باشند. این خشک کن ها نیز تمام استیل بوده و موتورها مجهز به اینورتر دلتا (ژاپن) می باشند.

انواع دستگاه های اکسترودر(Extruder)