مشاوره و راه اندازی سیستم های پرورش ماهی

مشاوره و راه اندازی سیستم های پرورش ماهی

همانگونه که میدانید گوشت ماهی یک منبع پروتئین بسیار خوشمزه و بی ضرر است که آسیب های بدنی گوشت قرمز و گوشت مرغ را ندارد و سرشار از ویتامین D و فسفر وانواع مواد معدنی دیگر می باشد. متأسفانه با اینکه از نظر تولید قزل آلا در سطح اول جهان قرار داریم ولی از نظر تولید ماهی های دریایی چندان پیشرفتی نداشته ایم. در ضمن از نظر مصرف سرانه ماهی نیز نسبت به میانگین مصرف جهانی در سطح بسیار پایینی قرار داریم به طوریکه میانگین مصرف سرانه ماهی در جهان 24 کیلوگرم در سال می باشد ولی مصرف سرانه ماهی در ایران کمتر از 700 گرم می باشد.گوشت ماهی با داشتن آنتی اکسیدان ها (ضدسرطان) فسفر (عملکردبهترسیستم مغزی و اعصاب) ویتامین D (جلوگیری و ترمیم آرتروز و درد استخوان) یکی از بهترین منابع غذایی می باشد که باید بیشتر برای افزایش تولید و پرورش آن بیاندیشیم. از نظر کلی ماهی ها به دو قسمت سردابی و گرمابی تقسیم می گردند.ماهی های گرمابی به ماهی هایی اتلاق می گردد که داخل آب های گرم و آزاد و دریاها زندگی می کنند ولی ماهی های سردابی داخل رودخانه ها و برکه ها زندگی می کنند.

کشور ایران با داشتن بیش از 2700 کیلومتر مرز آبی در جنوب و شمال کشور محیط بسیار مناسبی برای پرورش انواع ماهی های گرمابی می باشد که در این حوزه پیشرفت چندانی نسبت به کشورهای دارای شرایط یکسان نداشته ایم. از ماهی های سردابی میتوان به قزل آلای رنگین کمان و خال قرمز انواع کپور ماهیان اشاره کرد از ماهی های گرمابی نیز میتوان به حلوای سفید، سنگسر، شوریده، شیرماهی، سرخو و هامور اشاره کرد. از کل ماهی های ایران فقط چند گونه در ایران پرورش داده می شوند و بقیه صید شده و به بازار ارائه می گردند.

شرکت فروزان فام فجر با ارائه انواع سیستم های پرورش ماهی از صفر تا صد می تواند کمک بزرگی به این رشته پر ارزش نماید. خدمات شرکت فروزان فام فجر به شرح ذیل می باشد:

طراحی و ارائه سیستم های پرورش غذای زنده فیتوپلانکتون و زئوپلانکتون (آرتمیا - روتیفر)

فیتوپلانکتون یک ریز یاخته دارای کلروفیل با ارزش غذایی بسیار بالا برای زئوپلانکتون می باشد که با تغذیه از دی اکسید کربن و نور خورشید به رشد مطلوب رسیده و آماده برای مصرف زئوپلانکتون می گردد. هم چنین لارو برخی از ماهیان پرورشی نیز پس از خروج از تخم از فیتو پلانکتون به همراه زئوپلانکتون تغذیه می نمایند. در سیستم های ارائه شده توسط شرکت فروزان فام فجر شما قادر خواهیدبود فیتوپلانکتون را پرورش داده و به عنوان خوراک زنده در سیستم های پرورش خود استفاده کنید یا به صورت خشک کرده راهی بازار نمایید که البته مارکت بسیار خوبی در داخل و خارج از کشور دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر و پاسخگوئی به سوالات با شرکت تماس گرفته شود.

طراحی و راه اندازی سیستم های هچری

هچری یا لارو گیری و پرورش بچه ماهی به سیستمی اتلاق می گردد که در این سیستم تخم ماهی از ماهی های مادر گرفته شده و تبدیل به لارو سپس بچه ماهی وسپس به مارکت جهت فروش به پرورش دهندگان ارائه می شود این سیستم شامل تخم گیری، پرورش لارو، نرسری، آداپتاسیون می باشد که همه در داخل تانک و استخرهای متفاوت انجام میگیرد. این سیستم نیاز به فیلترهای مخصوص و دانش فنی بسیار پیشرفته دارد که همه از جانب شرکت فروزان فام فجر ارائه خواهد گردید. برای کسب اطلاعات بیشتر و پاسخگوئی به سوالات با شرکت تماس گرفته شود.

طراحی، راه اندازی و ارائه سیستم های پرورش ماهی در تانکر و محیط باز با سیستم باز  

در این سیستم ماهی های فینگر لنگس یا انگشتی از سیستم هچری گرفته شده و داخل تانکر یا استخر پرورش داده می شوند تا به وزن مطلوب رسیده و قابل ارائه برای بازار فروش باشند.این سیستم بهتر است کنار دریا یا رودخانه باشد تا دسترسی برای آب تازه آسان گردد. البته در این سیستم برای جواب دهی بهتر از فیلترهای خاص جهت سلامت ماهی برای آب ورودی و برای آب خروجی جهت حفظ محیط زیست استفاده می گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر وپاسخگوئی به سوالات با شرکت تماس گرفته شود.

طراحی و راه اندازی پرورش ماهی در تانکر  

در این سیستم از تانکرهای بزرگ از جنس فایبر گلاس با ظرفیت های پذیرش زیاد ماهی جهت پرورش ماهی استفاده می گردد این سیستم ها نیز می توانند به صورت سیستم باز یا بسته طراحی و اجرا گردند که در سیستم های بسته از انواع فیلترها اعم از فیلتر پرس،فیلتر یووی(UV)، فیلترهای مکانیکی و ... استفاده می گردد.این سیستم ها نیاز به سرمایه گذاری بیشتر داشته ولی نسبت به سیستم باز از تکنولوژی بالاتری برخوردار بوده و نیاز به دانش فنی بالاتری دارد واز تولید و ایمنی بیشتری برخوردارند.شرکت فروزان فام فجر قادر به ایجاد این سیستم به صورت فول اتوماتیک با دانش فنی روز جهان همراه با استفاده از بهترین تجهیزات دنیا می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر وپاسخگوئی به سوالات با شرکت تماس گرفته شود.

طراحی و ایجاد سیستم های پرورش ماهی در قفس

این سیستم پرورش بهترین و مقرون به صرفه ترین و به روزترین سیستم پرورش ماهی های دریایی است که در کشور ما بسیار نوپا می باشد.در این سیستم ماهی های 4تا5 گرمی(فینگرلنگس) از هچری گرفته شده و برای ادامه پرورش به داخل قفس های توری داخلی دریا انتقال پیدا کرده و در محیطی کاملا طبیعی پرورش داده می شوند.این سیستم به تجهیزاتی اعم از سیستم مونیتورینگ ماهی و غذادهی داخل دریا نیاز دارد که با توجه به حجم تولیدی ماهی مقرون به صرفه ترین و ایمن ترین سیستم برای پرورش ماهی می باشد.شرکت فروزان فام فجر قادر به ایجاد این سیستم ها با تمام تجهیزات و تأسیسات به روز دنیا می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر وپاسخگوئی به سوالات با شرکت تماس گرفته شود.

طراحی و ایجاد واحدهای تولیدی انواع خوراک آبزیان

خوراک آبزیان یکی از موارد بسیار مهم در پرورش انواع آبزیان می باشد که برای تولید آن نیاز به خطوط تولید با ظرفیت های مختلف می باشد.شرکت فروزان فام فجر قادر به ایجاد این خطوط تولید با ظرفیت های گوناگون می باشد که در بخش خط تولید خوراک آبزیان در همین سایت به آن اشاره شده است.هم چنین شرکت فروزان فام فجر با ارائه آنالیزهای متفاوت برای تولید انواع خوراک با پایین آوردن FCR درصد تبدیل غذا به گوشت(Feed conversion Ratio) میتواند خوراک بسیار باصرفه تر با هزینه کمتر تولید نماید.برای کسب اطلاعات بیشتر وپاسخگوئی به سوالات با شرکت تماس گرفته شود.